Ολυμπιακός Κυμίνων-Ποσειδών Καλαμαριάς 1-0(vid)

Ολυμπιακός Κυμίνων– Ποσειδών Καλαμαριάς 1-0.Έπαιξε τόσο ώστε να πάρει τους τρεις βαθμούς τις νίκης
ο Ολυμπιακός Κυμίνων με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο δυνατά
το παιχνίδι νωρίς νωρίς κέρδισαν πέναλτι στο οποίο
ο Παντελιάδης που ανέλαβε την εκτέλεσή του έστειλε την μπάλα άουτ.

Μετά το 15λεπτο ο Ολυμπιακός ανέλαβε την πρωτοβουλία του παιχνιδιού χωρίς όμως να καταφέρνει να γίνει απειλητικός στην αντίπαλη εστία πέραν μιας σπουδαίας ευκαιρίας όταν ο Κουντουράς από ευνοϊκή θέση πλάσαρε και ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε δύσκολα πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα.

0-0 σκορ ημιχρόνου.

Σχεδόν το ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο, από μια στημένη φάση διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Ο Κουντουράς κερδίζει φάουλ εκτελεί ο ίδιος μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο Μελισσόπουλος από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Μοιραίος παίχτης για τον Ποσειδώνα ο Παντελιάδης καθώς χάνει κλασική ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια.

Ικανοποίηση για τον Ολυμπιακό για το αποτέλεσμα δυσκολεύουν τα πράγματα για τον Ποσειδώνα καθώς έχει και δύσκολο πρόγραμμα στην συνέχεια.

Μετά το παιχνίδι ο Νίκος Κουντουράς από τους πρωταγωνιστές του παιχνιδιού μας είπε:

Ήμασταν καλύτεροι η διαφορά των ομάδων στην βαθμολογία φάνηκε και στο γήπεδο,με αυτή μας την νίκη εξασφαλίσαμε σε μεγάλο ποσοστό την κατηγορία.