Ηρακλής Αμπελοκήπων-Καμπανιακός 2-0

Σπουδαία νίκη πρωτιά στον όμιλο και τρεις πολύτιμους βαθμούς για την ομάδα του Ηρακλή που είχε απέναντί του την ομάδα φάντασμα του Καμπανιακού. Οι παίχτες των Αμπελοκήπων παίζοντας ψυχωμένα και με πίστη για την νίκη αν και αγωνιζόταν για αρκετά μεγάλο διάστημα με παίχτη λιγότερο κατάφεραν να πετύχουν δυο γκολ και να πάρουν τελικά την νίκη με σκορ 2-0.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν είδαμε ποδόσφαιρο αξιώσεων και από τις δυο ομάδες λάθη επί λαθών στο χώρο του κέντρου και μόνο μία φάση είναι άξια σχολιασμού όταν η μπάλα μετά από εκτέλεση κόρνερ για τους γηπεδούχος μέσα μικρή περιοχή μετά από κόντρα η μπάλα βρήκε το δοκάρι τις εστίας του Κελπέκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο όχι ότι είδαμε καταπληκτικό ποδόσφαιρο αλλά είχε περισσότερο ενδιαφέρον από το πρώτο.
Από μια ασυνεννοησία των αμυντικών του Καμπανιακού (ούτε στις μικρότερες κατηγορίες γίνονται αυτά)ο επιθετικός του Ηρακλή με πολύ ωραίο σουτ έκανε το 1-0. Ακόμη και μετά το γκολ των γηπεδούχων καθώς θα περίμενε κανείς την αντίδραση του Καμπανιακού δεν είδαμε τίποτα το αξιόλογο από την ομάδα τις Χαλάστρας.

Σε μια αντεπίθεση των γηπεδούχων στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων έγινε το 2-0.

Μετά το παιχνίδι ο ποδοσφαιριστής του Καμπανιακού Βαγγέλης Αβραμόπουλος μας είπε: Ήμασταν
πολύ κακοί και χάσαμε δίκαια, είμαστε μια ομάδα που θέλει να έχει κατοχή μπάλας αλλά σήμερα δεν
είχαμε καθόλου καλή κυκλοφορία. Θα κοιτάξουμε το παιχνίδι τις Κυριακής το οποίο πρέπει οπωσδήποτε