Αξιός Ανατολικού-Δόξα Ελπίδας 3-1

Αξιός Ανατολικού-Δόξα Ελπίδας 3-1. Πολύ ωραίο παιχνίδι στο Ανατολικό μεταξύ του τοπικού Αξιού και τις Δόξας Ελπίδας Ευόσμου που
βρήκε την τοπική ομάδα δίκαια νικήτρια με σκορ 3-1. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Αξιό να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία απέναντι στην αντίπαλη άμυνα.

Κόντρα στην ροή του αγώνα σε μια αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ στο 12΄.

Στο 20΄ έχουμε το γκολ για τον Αξιό όταν ο Γ.ΜΟΣΧΟΣ(κορυφαίος του αγώνα)βρέθηκε έξω από την μεγάλη περιοχή και με δυνατό σουτ κάνει το 1-1 σκορ ημιχρόνου. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ωραίο σουτ του Γ.Μόσχου αποκρούει εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας τις Δόξας.
Από σέντρα του Γ.Μόσχου στην καρδιά τις άμυνας τις Δόξας ο Κεχαγιάς με κεφαλιά κάνει το σκορ 2-1(δεν καταγράφηκε λόγω του ότι φίλαθλοι τις τοπικής ομάδος κάλυψαν τον φακό τις κάμερας).

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ν.Μόσχος με ωραίο πλασέ στο 80΄

Σχόλιο Kampanianews:Πολύ καλή εμφάνιση για τον Αξιό κέρδισε δίκαια παίζοντας καλό ποδόσφαιρο.
Για την Δόξα φάνηκε καθαρά ότι πήγε στο Ανατολικό για να πάρει τον βαθμό τις ισοπαλίας
προσπάθησε να παίξει με αντεπιθέσεις αλλά δεν τα κατάφερε. Δείτε τις καλύτερες στιγμές προσφορά ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ ΚΟΥΦΩΜΑΤΑ ALT BAU