Έφτασε στην πηγή αλλά δεν ήπιε ο Αξιός Ανατολικού

Τρελό παιχνίδι στους Αμπελόκηπους με τον Αξιό Ανατολικού να κάνει την ανατροπή .αλλά δεν κατάφερε
να πάρει το τρίποντο Παρ ότι δεν ξεκίνησε καλά η ομάδα του Βασίλη Γκλαβέρη βρέθηκε με 2-0 πίσω στο ημίχρονο κατάφερε μέχρι το 77′ να προηγηθεί στο σκορ με 2-3 χάριν στα τέρματα των Κελέση και Τσιφλιτζή 2.

Δεν μπόρεσε να κρατήσει το σκορ αφού οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και την αποβολή του Σαχίνη
στο 85΄με εκτελεστή τον Χατζηαγοράκη και γίνετε το 3-3.

Δεν έφτανε αυτό δυο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης πετυχαίνει το 4-3.Το τελικό 4-4 διαμόρφωσε ο Τανούρκας στο τελευταίο λεπτό τον καθυστερήσεων.

Αστέρας Αμπελοκήπων: Αμανατίδης, Μαυρουδάκης, Παπαδόπουλος, Γκιάτας, Δενεσίδης, Μαρίνης, Λαζαρίδης, Κεφαλίδης, Χατζηαγοράκης, Αναστασιάδης, Τσαλταμπάσης.

Αξιός Ανατολικού: Γεωργόπουλος, Κόντι,,Δελλής,Τζιόλας, Σαχίνης, Τανούρας, Βράκας, Γκόλτσης, Τσιφλιντζής, Καλούδης, Καραμπάσης.