Ομόνοια Σίνδου-ΓΣ Ηλιούπολης 1-0

Ομόνοια Σίνδου-ΓΣ Ηλιούπολης 1-0. Δυνατό παιχνίδι στην Σίνδο ανάμεσα σε δυο καλές ομάδες όπως είναι η Ομόνοια και ο ΓΣ Ηλιούπολης.
Το πρώτο ημίχρονο δεν δικαίωσε τους λιγοστούς φιλάθλους  από το θέαμα που πρόσφεραν οι ποδοσφαιριστές
και των δυο ομάδων πέρα βέβαια από το πολύ όμορφο γκολ που πέτυχε η Ομόνοια με τον Τυροβούζη.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως είχαμε παιχνίδι τακτικής καθώς η Σίνδος έδωσε γήπεδο στην Ηλιούπολη
και έβγαινε συχνά πυκνά στην αντεπίθεση,και αν ήταν πιο αποτελεσματικοί οι επιθετικοί τις τώρα θα μιλούσαμε για ένα σκορ σίγουρα πολύ μεγαλύτερο από το τελικό 1-0.

Μοιραίος παίχτης για την Ομόνοια ο Ταταρίδης που βρέθηκε αρκετές φορές μόνος με τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά τα σουτ και η κεφαλιά από ευνοϊκή θέση έφυγαν άουτ,σε μια φάση το πλασέ του βρήκε το κάθετο δοκάρι.

Η ομάδα τις Ηλιούπολης στην ουσία δεν απείλησε τον τερματοφύλακα Μουρμούρα(εξαίρεση ένα
πλασέ μέσα από την περιοχή που μπλόκαρε ο τερματοφύλακας τις Ομόνοιας).