Διγενής Λακκώματος-Καμπανιακός 0-1

Διγενής Λακκώματος-Καμπανιακός 0-1.Ήταν το παιχνίδι που περίμεναν όλοι οι φίλοι του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου και πράγματι δικαίωσε
όσους τουλάχιστον παραβρέθηκαν στο Λάκκωμα. Ένα παιχνίδι που τα είχε όλα γκολ χαμένο πέναλτι,
ευκαιρίες, κόκκινες κάρτες νεύρα δυνατά μαρκαρίσματα, και φυσικά νικητή.

Το πρώτο ημίχρονο δεν προσέφερε την ποιότητα που θα περιμέναμε έγινε παιχνίδι κέντρου με πολλές λάθος μεταβιβάσεις αν εξαιρέσουμε μια μεγάλη ευκαιρία που έχασε ο Διγενής , πρόλαβε ο ΡΑΓΚΑΒΙΝΑΣ και έδιωξε
πριν προλάβει η μπάλα να περάσει την γραμμή.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καμπανιακός ξεκίνησε πολύ δυνατά πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ με τον ΠΑΠΑΓΑΘΟΝΊΚΟΥ κέρδισε πέναλτι σε σουτ του ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ο αμυντικός του Διγενή απέκρουσε
με το χέρι καθώς η μπάλα πήγανε στα δίχτυα (κόκκινη).

Ο Υψηλός δεν κατάφερε να σκοράρει από τα έντεκα μέτρα ο τερματοφύλακας Μπούρκας απέκρουσε και
στην συνέχεια μπλόκαρε την μπάλα(δεύτερο συνεχόμενο πέναλτι που χάνει ο Καμπανιακός).
Έχουμε ένα 10λεπτο την πίεση του Διγενή αλλά πότε οι αμυντικοί και πότε ο Κελπέκης κράτησαν το μηδέν.

Στο σημείο αυτό του παιχνιδιού ο Καμπανιακός βρέθηκε πολλές φορές σε κόντρα επίθεση αλλά οι ποδοσφαιριστές του δεν κατάφεραν να έχουν σωστή τελική πάσα.