Ομόνοια Σίνδου-Αχιλλέας Τριανδρίας 2-1 (vid)

Ομόνοια Σίνδου-Αχιλλέας Τριανδρίας 2-1 . Συναρπαστικό παιχνίδι στην Σίνδο μεταξύ της Ομόνοιας και του Αχιλλέα Τριανδρίας για την Α1 ΕΠΣΜ.
Με τους ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν να κάνουν κατάθεση ψυχής μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο,
είδαμε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ όταν ο Καρανδρέας εκτέλεσε κόρνερ και στην εξέλιξή του ο Γιάννης Σπαχής με κεφαλιά νίκησε τον Ιβανούδη κάνοντας το 1-0 (7΄).

Χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν και στο 33΄ ένα μακρινό σουτ του Ζωγράφου ο Αζόβ δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα η οποία πέρασε την γραμμή τέρματος.

Έτσι τελείωσε το ημίχρονο.Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τους φιλοξενούμενους
να έχουν περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια τους αλλά οι γηπεδούχοι ήταν πιο απειλητικοί
στην τελική προσπάθεια.
Φτάνουμε στο 70΄η μπάλα απομακρύνεται από την περιοχή της Ομόνοιας ο Σπαχής πιο γρήγορος
από τον κεντρικό αμυντικό του Αχιλλέα βρέθηκε απέναντι στον Ιβανούδη τον οποίο πλάσαρε επιτυχώς πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ και δίνοντας μια μεγάλη νίκη στην ομάδα του.