Ολυμπιακός Κυμίνων-Θερμαϊκός Θέρμης 3-0 (vid)

Ολυμπιακός Κυμίνων-Θερμαϊκός Θέρμης 3-0 . Μεγάλο παιχνίδι στα Κύμινα μεταξύ του Ολυμπιακού Κυμίνων και του Θερμαϊκού Θέρμης που βρήκε
νικητή τον γηπεδούχο Ολυμπιακό με σκορ 3-0.

Ομάδα με προσωπικότητα σήμερα ο Ολυμπιακός πέτυχε μια σπουδαία νίκη απέναντι σε μια πολύ καλή
ομάδα όπως είναι ο Θερμαϊκός.

Το ξεκίνημα του παιχνιδιού βρίσκει τους φιλοξενούμενους να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο
και να απειλούν στο πρώτο κιόλας λεπτό με δυνατό σουτ που απέκρουσε δύσκολα ο Μπαιμάκης.

Όσο η ώρα περνούσε και μετά το 20λεπτο οι γηπεδούχοι  κερδίζουν μέτρα και παίρνουν τον έλεγχο του παιχνιδιού.
Στο 41΄ ένα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή του Μπαντή ήταν η αρχή της μεγάλης νίκης.
Εκτέλεσε ο Τζίμας μέσα στην περιοχή ο Μπαντής κάνει την απόκρουση του αγώνα η μπάλα πάει πλάγια,
γίνεται γέμισμα μέσα στην μικρή περιοχή η μπάλα φτάνει στον Τσακίρη και εύκολα την στέλνει στα δίχτυα κάνοντας
το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν πιο ουσιαστικοί, παίζοντας πειθαρχημένα φτάνουν στο 55΄στο 2-0
με κεφαλιά του Σουχασβίλι.
Από εκεί και ύστερα ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε οι φιλοξενούμενοι δεν βρήκαν τον τρόπο να αντιδράσουν
αφού η αμυντικοί του Ολυμπιακού(Κυριακίδης,Μεσιάρης,Τσακίρης,Πολιανίδης)ήταν άψογοι όσο χρειάστηκε
να μην απειληθεί η εστία του Μπαιμάκη.
Όλα τα λεφτά το τρίτο του Ολυμπιακού στο 90+2 από τον Σουχασβίλι που ακόμη οι αντίπαλοι αμυντικοί