Ολυμπιακός Κυμίνων-ΠΟ Μαλακοπής 2-2

Ενδιαφέρον παιχνίδι στα Κύμινα μεταξύ του τοπικού Ολυμπιακού και τις Μαλακοπής. Τέσσερα γκολ τρία δοκάρια αρκετές χαμένες ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες κράτησε ζωντανό το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και μόλις στο 6′ προηγήθηκε με τον Ηλιάδη.

Πέντε λεπτά αργότερα η ομάδα τις Μαλακοπής κέρδισε πέναλτι εκτέλεσε ο Κολιάκης απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Νιάνιος.
Στο 23’ο ίδιος παίχτης (Κολιάκης)ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1-1.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ και πάλι με τον Ηλιάδη διαμορφώνοντας το σκορ ημιχρόνου 2-1.

Στο 54’ο Αναστασιάδης για τους φιλοξενούμενους στέλνει την μπάλα στο δοκάρι.

Κι άλλο δοκάρι για την Μαλακοπή στο 81′ με τον Κεφαλά.

Τρίτο δοκάρι αυτή την φορά για τους γηπεδούχους στο 87’με τον Παπάζη Και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 91’με τον Κεφαλά να κάνει το τελικό 2-2.