Ελευθεριακός-Ομόνοια Σίνδου 1-2(vid)

Ελευθεριακός-Ομόνοια Σίνδου 1-2. Παίζοντας έξυπνα η Ομόνοια Σίνδου πήρε σπουδαίο διπλό εκτός έδρας
με αντίπαλο τον Ελεύθεριακό. Έγινε ένα δυνατό παιχνίδι με αρκετά φάουλ τα περισσότερα στο χώρο του κέντρου με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να δημιουργήσουν ευκαιρίες αλλά τόσο η αμυντική γραμμή των γηπεδούχων
όσο και των φιλοξενουμένων δεν επέτρεψαν να δημιουργηθούν μεγάλες φάσεις μπροστά στις δυο

εστίες. Χαρακτηριστικό του αγώνα ότι και τα τρία τέρματα προήλθαν από στημένες φάσεις. Εκτέλεση φάουλ
από τον Τσιαβδάρη η μπάλα φτάνει στον Αν.Παναγιώτου και με σουτ από το ύψος τις περιοχής κάνει το 0-1.
Για διαμαρτυρία του Τσιαβδάρη ο διαιτητής δίνει έμμεσο φάουλ στο κέντρο του γηπέδου εκτελείτε η άμυνα
της Ομόνοιας δεν λειτουργεί και το σκορ 1-1.

Σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο οι γηπεδούχοι κάνουν την εμφάνισή τους με άλλη εμφάνιση(κίτρινη).
Με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Τσιαβδάρη η Ομόνοια κάνει το 1-2.Πέναλτι κερδίζουν οι γηπεδούχοι
(έχουμε έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων)αλλά ο γκολκίπερ τις Ομόνοιας Θ.Μουρμούρας λέει όχι
και έτσι παραμένει το σκορ μέχρι το τέλος του αγώνα. Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού άκαρπη υπεροχή των γηπεδούχων.