Ήττα με 3-0 στην Τρίγλια ο Ολυμπιακός Κυμίνων

Την ήττα με 3-0 γνώρισε στην Τρίγλια ο Ολυμπιακός Κυμίνων αποτέλεσμα που φέρνει στην
δεύτερη θέση της βαθμολογίας την ομάδα της Χαλκιδικής. Νωρίς μόλις στο 2΄ έγινε το 1-0 όταν οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι όταν ο Μεσιάρης ανέτρεψε τον Σαρβανίδη. Εκτελεστής του πέναλτι ο Ντούγκα που ευστόχησε.
Στο 13΄ο Μαραντίδης σεντράρει και ο Αμανατίδης χάνει μεγάλη ευκαιρία για να φέρει το ματς στα ίσια,το σουτ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ.

Ευκαιρία και για τους γηπεδούχους στο 35΄ όταν σε σέντρα του Menagalli ο Ευθυμιάδης με κεφαλιά από
το σημείο του πέναλτι δεν σημάδεψε σωστά.
1-0 αποτέλεσμα ημιχρόνου.Στο δεύτερο μέρος σουτ του Ευθυμιάδη απέκρουσε δύσκολα ο Ιορδανίδης.
Δεύτερο πέναλτι για τους γηπεδούχους σε χέρι του Πολιανίδη στο 65΄,με τον Σουάνη να κάνει το 2-0.Στο 71΄γίνετε το 3-0 με τον Ευθυμιάδη να αξιοποιεί πολύ καλή πάσα του Ντούγκα.

Ακόμη μια πολύ καλή απόκρουση για τον γκολκίπερ του Ολυμπιακού σε σουτ του Menegalli δυο λεπτά πριν την λήξη.

ΠΟ.Τρίγλιας: Καραίτης, Μενεγκάλι, Λιόνης, Σγουρής (68΄ Ζώτος), Μιλκούδης, Καρατζάογλου, Ευθυμιάδης, Σαρβανίδης (85΄ Μουτζίκος), Σουάνης (82΄ Ανδρεάκος), Ντούνγκα (71΄ Κεχαγιάς), Σταυρόπουλος.
Ολυμπιακός Κυμίνων: Ιορδανίδης, Νερσερσιάν, Πολιανίδης, Τσακίρης, Μεσιάρης (39΄ Γιάντσος), Αυγέρος, Αμανατίδης (46΄ Τσελέπης), Βαταμίδης, Καμπέρι (60΄ Τοπαλίδης), Καράμπελας, Μαραντίδης (60΄ Γανωτάκης).