2 στα 2 ο Αξιός Ανατολικού τεσσάρα

Αξιός Ανατολικού-Θρίαμβος Παρθενίου

2 στα 2 ο Αξιός Ανατολικού τεσσάρα ύστερα από την εντός έδρας νίκη επί του Θρίαμβου Παρθενίου

με σκορ 4-2 με την ομάδα του Κώστα Κεχαγιά να παίζει κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 27 με τον Τανούρκα ενώ 3 λεπτά αργότερα πέτυχαν το 2-0

με σκόρερ τον Δελητζάκη για τον Αξιό.

Οι φιλοξενούμενοι μειώνουν στο 42΄ και ετσι τελείωσε το ημίχρονο με σκορ 2-1.

Νωρίς νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο στο 47΄ο Αξιός κερδίζει πέναλτι και αποβολή στον ποδοσφαιριστή του Θριάμβου.

Ο Ανδρεάδης από την άσπρη βούλα πετυχαίνει γκολ και δίνει προβάδισμα δυο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Στο 50΄δεύτερο κερδισμένο πέναλτι για τον Αξιό αλλά ο Καραμπάσης δεν το μετατρέπει σε γκολ.

Στο 75΄οι φιλοξενούμενοι ξαναμπαίνουν στο ματς και μειώνουν σε 3-2.

Η χαριστική βολή έρχεται στο 80΄για τους γηπεδούχους με τον Θεοδώρου να πετυχαίνει γκολ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ Αξιός Ανατολικού Θρίαμβος Παρθενίου 4-2.

2 στα 2 ο Αξιός Ανατολικού τεσσάρα και άλλα νέα του Αξιού Ανατολικού εδώ.