Φαρσοκωμωδία το Καμπανιακός-Αιολικός 0-1

farsokomodia-kampaniakos-aiolikos

Φαρσοκωμωδία το Καμπανιακός-Αιολικός 0-1 σήμερα για τα play out της superleague 2.
Όσοι φίλαθλοι βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο του Καμπανιακού είδαν έναν Καμπανιακό

να ξεκινά το παιχνίδι σαν να ήταν φιλικό προετοιμασίας,χωρίς δύναμη,χωρίς νεύρο,χωρίς πάθος,
και για 45΄οι παίκτες του να αλλάζουν πάσες στην ζώνη άμυνάς τους.

Από την άλλη ο Αιολικός που έπαιζε το παιχνίδι ζωής του δεν απείλησε ουσιαστικά παρά μόνο δημιούργησε μια πολύ καλή επίθεση στο 41΄όταν ο Zakaric έβγαλε σέντρα από δεξιά και ο Σαραντίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γιακουμή.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μπροστά στο φάσμα της ήττας ο Καμπανιακός έπαιξε πιο γρήγορα δημιούργησε επικίνδυνες φάσεις άλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι στο 82΄ο Καμπανιακός πέτυχε γκολ το όποίο ακυρώθηκε σαν οφσάιντ.
Θα το δούμε στις φάσεις αν η superleague 2 μας το δείξει.Τελικό Καμπανιακός-Αιολικός 0-1.

Φαρσοκωμωδία γιατί.

Ο Διαιτητής πολύ κοντός για έναν τόσο κρίσιμο παιχνίδι.(Πάρα πολλά λάθη και έδειχνε ότι έχασε τον έλεγχο του παιχνιδιού).
Οι ποδοσφαιριστές του Αιολικού από το 70΄και έπειτα ήταν μονίμως ξαπλωμένοι στο χόρτο του γηπέδου (μετρήσαμε 9 φορές την είσοδο του Ιατρικού επιτελείου στα τελευταία 15λεπτά).

Έγιναν όλες οι αλλαγές και μαζί με της καθυστερίσεις των παικτών του Αιολικού κρατήθηκαν ΜΟΝΟ 6 λεπτά καθυστερήσεων στον αγώνα.

Φαρσοκωμωδία γιατί χαραμίσαμε το απόγευμά μας για να δούμε πραγματικά φαρσοκωμωδία χωρίς να το επιδειώξουμε. ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.