Του πήρε το ρόπαλο η Καρδία τον Ηρακλή Αμπελοκήπων(vid)

Του πήρε το ρόπαλο η Καρδία τον Ηρακλή Αμπελοκήπων. Εκπληκτικό παιχνίδι στους Αμπελόκηπους με την Καρδία να παίρνει πολύ σημαντικό τρίποντο.
Όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο ύστερα από το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης η Καρδία χτύπησε με τον Θεοδωρίδη κάνοντας το 0-1.Δεν πρόλαβαν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί και ο Ηρακλής φέρνει το ματς στα ίσια με τον Μετάι 1-1.
Στο 52΄ έχουμε την ανατροπή του σκορ με τους γηπεδούχους να παίρνουν κεφάλι με γκολ του Γκιάλη 2-1.Και πάλι ο Θεοδωρίδης για τους φιλοξενούμενους ισοφαρίζει σε 2-2 στο 60΄.
Το πολύτιμο γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Μπλάτζιος στο 78΄και έδωσε σημαντικό τρίποντο στην ομάδα του 2-3.
Ηρακλής Αμπελοκήπων: Παπαθανασίου, Παπαδημητρίου, Παπαϊωάννου, Παναγιωτίδης, Γκιντίδης , Γιαξής, Σπάσης, Κατσαρός , Τσεκερίδης, Γκιάλης, Μετάι.
ΑΟ Καρδίας: Αθανασίου, Μαυρομιχάλης, Αναγνώστης, Φουτσιτζής, Κρημιανιώτης, Νιζάμης, Εμμανουηλίδης Σ., Τουρσίδης, Φαϊτατζόγλου, Σταφυλλίδης, Θεολόγου