Τα βρήκε σκούρα στο Κολχικό ο Ηρακλής Αμπελοκήπων

Έπρεπε να αγωνιστεί 120΄ο Ηρακλής Αμπελοκήπων για να πάρει την πρόκριση στο κύπελλο με αντίπαλο τον Κεραυνό Κολχικού.
Έγινε ένα δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι τουλάχιστον μέχρι την κανονική λήξη πριν οδηγηθούν οι ομάδες στην παράταση.
Ο Ηρακλής άνοιξε το σκορ στο 30΄με τον Ιωαννίδη για να φέρει το ματς στα ίσια έξι λεπτά αργότερα ο Σολομωνίδης για τους γηπεδούχους με εκτέλεση πέναλτι.
Πιο ψύχραιμοι και με περισσότερες δυνάμεις οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν 3 γκολ στην παράταση και πήραν την πρόκριση( Γκιάλης (97’), Σπάσης (112’), Νιάνιος (120’ πεν.).Τελικό 1-4.
Αρχικές ενδεκάδες.
Κεραυνός Κολχικού: Μπουλκού, Ουρδούδης, Ζαχαριάδης, Μπαλίου,Μαμουλίδης, Μεσκούρτι, Καρασαββίδης, Θεοχάρους, Θωμαϊδης, Κατσιάκης,Σολομωνίδης
Ηρακλής Αμπελοκήπων: Κουγιουμτζόγλου, Τουμαντσίδης,Γεωργιάδης, Αθανασίου, Παπαδημητρίου, Σακκαλής, Σπάσης, Σαββαϊδης,Ανδριόπουλος, Αποστολίδης, Ιωαννίδης