Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Καμπανιακός 2-1

Τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου και στην Μηχανιώνα το μεγάλο παιχνίδι της Α1 ΕΠΣΜ με
τον Ποσειδώνα να φιλοξενεί τον Καμπανιακό.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά το ματς και από το πρώτο κιόλας λεπτό απείλησαν τον Μπόικο αναγκάζοντας τον πορτιέρο του Καμπανιακού να επέμβει σε σουτ του Ξανθόπουλου.

Στο 8΄από καλή θέση σουτ του Βασαίτη στα χέρια του Σταυρίδη.
Στο 18΄ο Ξανθόπουλος στο ύψος του πέναλτι κατεβάζει με το στήθος την μπάλα ανάμεσα στους κεντρικούς αμυντικούς του Καμπανιακού και ανενόχλητος ανοίγει το σκορ.
Στο 36΄κλασσική ευκαιρία για τους γηπεδούχους ο Παπακωνσταντίνου από το ύψος του πέναλτι ολομόναχος σουτάρει αδύναμα και απέκρουσαν επί της γραμμής οι αμυντικοί του Καμπανιακού.

Δυο λεπτά αργότερα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή υπέρ των γηπεδούχων εκτελεί ο Χαλκιάς (ανοίγει
το τείχος)και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα 2-0 για τον Ποσειδώνα.

Έτσι τέλειωσε το ημίχρονο με τους γηπεδούχους να δείχνουν ότι θέλουν περισσότερο την νίκη.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν τον έλεγχο του αγώνα
και στο 59΄ έφτασαν στο γκολ με τον Πότσι. Ο Χριστοδουλίδης βγάζει σέντρα μέσα στην περιοχή ο Βασαίτης την κεφαλιά απέκρουσε ο Σταυρίδης και ο Πότσι από κοντά μειώνει σε 2-1.

Στο 62΄ο Κουντουράς εκτελεί φάουλ από τ αριστερά ο Σταυρίσης αποκρούει ο Χ.Ξανθόπουλος ανατρέπεται μέσα στην περιοχή και ο Κος Τεβεκέλιδης σφυρίζει πέναλτι υπέρ του Καμπανιακού(κλασσικό πέναλτι).

Το πέναλτι εκτελεί ο Χριστοδουλίδης και αποκρούει εκπληκτικά ο Σταυρίδης κρατώντας το σκορ για τον Ποσειδώνα.

Στις καθυστερήσεις στο 98΄ο Βασαίτης με υπέροχη προσπάθεια βγαίνει σε θέση τετ α τετ πλασάρει αλλά
ο Σταυρίδης σε μεγάλη μέρα απέκρουσε το  πλασέ του ποδοσφαιριστή του Καμπανιακού.

Τέλος του παιχνιδιού πρώτη ήττα για την ομάδα της Χαλάστρας και Πρωταθλητής χειμώνα ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας.

Ποσειδώνας:ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ,Τσεμεκίδης,Δεληζάνος,Μπιμπισίδης,Μάντζιος,Μαυρής,Ξανθόπουλος,ΧΑΛΚΙΑΣ,Καρκατζάνης,Φιλιππίδης,Παπακωνσταντίνου.

Καμπανιακός:Μπόικος,Παπάζογλου,Χατζηαποστόλου,ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ,Σιτσιάνης,ΒΑΣΑΙΤΗΣ,ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ,Σαββαίδης,Πότσι,Κουντουράς,Ξανθόπουλος.