Πιερικός-Ηρακλής 0-1(vid)

Πιερικός-Ηρακλής 0-1.Καλύτερα μπήκε στο ματς ο «Ηρακλής», που από τα πρώτα λεπτά έδειξε τη διάθεση του να φανεί απειλητικός. Μόλις στο 10’ η κεφαλιά του Κρυστάλλη  πέρασε άουτ,

ενώ και στο 19’ οι φιλοξενούμενοι με το ίδιο τρόπο είδαν την προσπάθεια του Καστριτσέα να καταλήγει έξω.

Ο Πιερικός δεν μπορούσε να βγει στην επίθεση, με τον Ηρακλη στο 22’ να μην μπορεί να νικήσει τον Παπατολίκα, με σουτ του Σαβελίδη.
Τελικά η υπεροχή του «Γηραιού» απέδωσε στο 35’, όταν το απευθείας φάουλ του Παναγιωτούδη κατέληξε
στα δίκτυα των γηπεδούχων.

Ο Πιερικός προσπάθησε να συνέλθει και να απαντήσει άμεσα, αλλά το σουτ του Γκουντρουμπή απέκρουσε

ο Γιούδας, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με τους«κυανόλευκους» μπροστά στο σκορ.
Κοντά στο 2-0 έφτασε ο Ηρακλής νωρίς στην επανάληψη, με την προσπάθεια από κοντά του Ρόβα στο 52’,
να την σταματάει ο Παπατολίκας.

Ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος ήταν αισθητά σε πιο χαμηλά επίπεδα, με τους δύο αντιπάλους να προσπαθούν να πετύχουν ένα γκολ, για διαφορετικούς λόγους. Οι φιλοξενούμενοι τελικά κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους
1-0, παίρνοντας το δεύτερο«τρίποντο» του στο πρωτάθλημα, με τον Πιερικό να φτάνει πάντως κοντά στην ισοφάριση στο 90’, αλλά ο Γούδας κράτησε τη νίκη, αποκρούοντας την κεφαλιά του Γκουτρουμπή.
Σκόρερ: 35’ Παναγιωτούδης

Πιερικός (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παπατολίκας, Κωστίκος,Τουλίκας, Τουλκερίδης, Κραγιόπουλος, Κατσιαμήτας, Κτιστόπουλος, Γκουντρουμπής,Παπαδόπουλος, Σαμανίδης
Ηρακλής (Σάκης Αναστασιάδης): Γιούδας, Ρεβυθόπουλος,Κριτσιάνης, Ιωαννίδης, Καστριτσέας, Παναγιωτούδης, Ρόβας, Αθανασίου, Κρυστάλλης(14’ Υφαντίδης, 71’ Μούδιος), Σαββελίδης, Δραγάνης (81’ Ανδρεάκος)