ΠΑΟ Κουφαλίων-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-3

Ο Ολυμπιακός Κυμίνων είναι ο νικητής στο μεγάλο παιχνίδι που έγινε στα Κουφάλια
Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν του Κυμινιώτες και στα πρώτα 10λεπτά πέτυχαν δυο γκολ.
Στο 3΄ο Υψηλός ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους και ο Ματζιούνης πέντε λεπτά
αργότερα δίνει προβάδισμα δυο γκολ στα Κουφάλια.

Από εκεί και ύστερα ανέλαβαν οι Χαλαστρινοί.

Με ωραία κεφαλιά ο Μεσιάρης μειώνει στο 2-1 στο 20΄ και ο Τρικαλινός στο 25΄φέρνει το
ματς στα ίσια.
Στο 32΄ανατροπή του Ματζιούνη και πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων.

Ο Υψηλός αναλαμβάνει την εκτέλεση και ο Μπαιμάκης αποκρούει κρατώντας την ομάδα του όρθια.

Με το ισόπαλο 2-2 πήγαν οι ομάδες στα αποδυτήρια.

Το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους βρίσκει της δυο ομάδες πιο επιφυλακτικές.
Δεύτερη κίτρινη στον Τσακίρη των Κυμίνων στο 70΄και οι φιλοξενούμενοι αναγκάζονται να