Ομόνοια Σίνδου -Ποσειδών Καλαμαριάς 1 – 0 (vid)

Ομόνοια Σίνδου -Ποσειδών Καλαμαριάς 1 – 0 . Επιστροφή στις νίκες για την Ομόνοια στο εντός έδρας παιχνίδι για την έκτη αγωνιστική επί του Ποσειδών Καλαμαριάς.
Η ομάδα του Γ.Πετράκη χωρίς να πιάσει μεγάλα στάνταρ
απόδοσης κατόρθωσε τελικά να πάρει τους τρεις βαθμούς τις νίκης χάρις σε ένα΄..
καταπληκτικό γκολ του Ν.ΤΣΙΑΒΔΑΡΗ στο 6΄ τις συνάντησης.
Η ομάδα του Ποσειδώνα είχε την κατοχή τις μπάλας στο πρώτο ημίχρονο ήταν αυτή που βρέθηκε κοντά στο γκολ πρώτη αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει .

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι χωρίς όμως να κάνει την μεγάλη ευκαιρία.
Στο τελευταίο λεπτό το αγώνα ο Ποσειδώνας κέρδισε φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή και δεξιά έτσι όπως επιτίθεται η μπάλα έφθασε μέσα στην μικρή περιοχή αλλά κανείς δεν βρέθηκε σε σωστή θέση για να ισοφαρίση.
Απο την Ομόνοια ξεχώρισαν ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ .Α (κορυφαίος του αγώνα)ο ΤΣΙΑΛΜΑΣ (πολύ καλό παιχνίδι)και ο σκόρερ Ν.ΤΣΙΑΒΔΑΡΗΣ.
ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ:Μουρμούρας.Τσιαλμάς,Ταταρίδης,Κασετερίδης,ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ.ΑΛ,Κοπατσις ,Αμπατζής,Τυροβούζης,ΝΑΣΟΥΦΗ,ΤΣΙΑΒΔΑΡΗΣ,Παναγιώτου ΑΝ.

facebook Ομόνοια Σίνδου -Ποσειδών Καλαμαριάς 1 – 0