Ομόνοια Σίνδου-Ποσειδώνας Καλαμαριάς 2-0 vid

Ομόνοια Σίνδου-Ποσειδώνας Καλαμαριάς 2-0

Ομόνοια Σίνδου-Ποσειδώνας Καλαμαριάς 2-0 για την 7η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΜ

μπροστά σε αρκετούς φιλάθλους που έδωσαν το παρών στο γήπεδο της Σίνδου.

Ύστερα από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο που η κάθε ομάδα προσπαθούσε να επιβάλλει τον ρυθμό της το αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0 τα λέει όλα.

Στο δεύτερο μέρος όμως είχαμε πολλά ενδιαφέροντα αγωνιστικά και όχι μόνο.

Ας δούμε πρώτα τα εκτός αγωνιστικών.

Στο 60΄ο διαιτητής Κος Μιχάλης Μιχούλιας δείχνει κίτρινη κάρτα στο προπονητή της Ομόνοιας Λάμπρο Ανδριόπουλο για διαμαρτυρία.

Στην συνέχεια στο ίδιο λεπτό του δείχνει κόκκινη(προφανώς κάτι θα είπε στον διαιτητή ο προπονητής)
Κόκκινη σημαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου κάτι που ο Ανδριόπουλος δεν έκανε.

Στην συνέχεια ο διαιτητής δίνει ένα λεπτό στον προπονητή της Ομόνοιας να αποχωρήσει,μετά την άρνηση του προπονητή ο διαιτητής μαζί με τους επόπτες αποσύρονται στα αποδυτήρια.

Τελικά ο Λάμπρος Ανδριόπουλος πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου και το παιχνίδι συνεχίστηκε με διακοπή 7 λεπτών.

Στα καθαρά αγωνιστικά του 2ου ημιχρόνου.

Το παιχνίδι είχε ρυθμό ευκαιρίες και από της δυο πλευρές με μεγαλύτερη το τετ α τετ του Ποσειδώνα στο 69΄που μπλόκαρε ο Νιάνιος.

Είσοδος του Παντελίδη στον αγώνα έδωσε ταχύτητα στην Ομόνοια που στο 76΄κερδίζει πέναλτι.
Εκτέλεσε δυο φορές ο Παντελίδης και έκανε το 1-0.
4 λεπτά αργότερα δέχεται την 2η κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται(είχε δεχθεί την πρώτη στον πάγκο).

Κερδίζουν μέτρα οι φιλοξενούμενοι και απειλούν με τον Νιάνιο να είναι εκεί όταν χρειάζεται.

Στο 97΄τελευταίο λεπτό του αγώνα δεύτερο κερδισμένο πέναλτι για την Ομόνοια,εκτελεί ο Α.Παναγιώτι και διαμορφώνει το τελικό.

Ομόνοια Σίνδου-Ποσειδώνας Καλαμαριάς 2-0 ,και άλλα νέα της Α1 ΕΠΣΜ εδώ.