Ομόνοια Σίνδου-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-1 (vid)

Ομόνοια Σίνδου-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-1

Ομόνοια Σίνδου-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-1. Τυχεροί όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Σίνδου σήμερα το πρωί
και ήταν και αρκετοί, είχαν την ευκαιρία
να δουν ένα παιχνίδι ανάλογο με την φετινή πορεία των δυο αντιπάλων.

Ένα ματς που κράτησε το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο με την

Ομόνοια Σίνδου να φτάνει στην νίκη και μάλιστα με ανατροπή του σκορ.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να έχουν την υπεροχή και μόλις στο 10΄να φτάνουν
στο γκολ
όταν ύστερα από από μονομαχία Καραγκούνη και Τρικαλινού κερδισμένος ο παίκτης του Ολυμπιακού
έδωσε πάσα πάρε βάλε στον Θεοδωρίδη ο οποίος νίκησε με πλασέ τον Αζόβ.

Παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητα η μπάλα πάνω κάτω με τους φιλοξενούμενους να δημιουργούν περισσότερες
τελικές χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν κι άλλο γκολ.

Στο δεύτερο μέρος

το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τους γηπεδούχους να είναι  πιο αποτελεσματικοί.
Στο 55΄ ένα κόρνερ από τα δεξιά και ο Καρανδρέας αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή με κεφαλιά
στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μπαιμάκη.

Λοταρία στην συνέχεια για περίπου 20λεπτά με της δυο ομάδες να κυνηγούν το γκολ της νίκης.
Στο 75΄και πάλι ένα κόρνερ από τα δεξιά αυτή την φορά ο Αρουτίδης εντελώς μόνος με κεφαλιά νικάει τον Μπαιμάκη και πετυχαίνει το χρυσό γκολ.Στα τελευταία λεπτά και οι δυο ομάδες θα μπορούσαν να πετύχουν
από ένα γκολ τουλάχιστον.

Τελικό σφύριγμα της λήξης του παιχνιδιού βρίσκει τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν ακόμη μια νίκη
με ανατροπή του σκορ και  να πανηγυρίζουν μια σπουδαία νίκη επί ενός μεγάλου αντιπάλου.
Ομόνοια Σίνδου : Αζόφ, Καραγκούνης, Μποχώνης, Κώτσιας, Κασιτερίδης, Παναγιώτη, Σπαχής,
Παραστρατίδης, Τσαπνίδης, Καρανδρέας, Γιαννιώτης.
Έπαιξαν: Αρουτίδης, Καστανιώτης, Γάκης

Ολυμπιακός Κυμίνων : Μπαϊμάκης, Νεστερσιάν, Πολιανίδης, Τσακίρης, Μεσιάρης, Σεΐζης, Σουχασβίλι, Πάγκαλης, Θεοδωρίδης, Κλόντι, Τρικαλινός.
Έπαιξαν: Γκαμπέρι, Μαραντίδης, Κυριακίδης, Πάντης.