Ομόνοια Σίνδου-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0(vid)

Ομόνοια Σίνδου-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0. Σπουδαίο παιχνίδι από δυο ίσως τις καλύτερες ομάδες τις Α1
κατηγορίας παρακολουθήσαμε σήμερα
στην Σίνδο όπου η τοπική ομάδα Ομόνοια Σίνδου υποδέχθηκε την ΑΠΕ Λαγκαδά.

Και οι δύο ομάδες προερχόταν από θετικά αποτελέσματα η μεν Ομόνοια από διπλό στο Κορδελιό
με αντίπαλο τον Ελευθεριακό(1-2)η δε ΑΠΕΛ από την κατάκτηση του κυπέλλου τις ΕΠΣΜ.
Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να κάνει το καλύτερό τις πρώτο ημίχρονο δημιουργώντας πολλές επικίνδυνες φάσεις μπροστά στην εστία των φιλοξενουμένων.

Η πίεση τις Ομόνοιας έφερε αποτέλεσμα αφού κέρδισε πέναλτι με τον Καστανιώτη και μετέτρεψε
σε γκολ ο Τυροβούζης, γκολ που ήταν αρκετό να κρίνει και το παιχνίδι.
Στο δεύτερο ημίχρονο τα είδαμε όλα χαμένες ευκαιρίες, κόκκινες κάρτες (2 για την Ομόνοια και 1 για την ΑΠΕΛ)δύναμη, πάθος, και από τις δυο ομάδες με την ΑΠΕ Λαγκαδά να έχει την υπεροχή στο μεγαλύτερο
διάστημα του δευτέρου ημιχρόνου να δημιουργεί και να χάνει μεγάλες ευκαιρίες.

Στην αντεπίθεση η Ομόνοια είχε την ευκαιρία να κλειδώσει το ματς αλλά το τελικό σουτ έφυγε ελάχιστα άουτ.