Ολυμπιακός Κυμίνων 4-0 την Ομόνοια Σίνδου vid

Ολυμπιακός Κυμίνων-Ομόνοια Σίνδου 4-0

Ντέρμπι? πιο ντέρμπι,περπατώντας κέρδισε ο Ολυμπιακός Κυμίνων την Ομόνοια Σίνδου
με σκορ 4-0 χωρίς σε καμιά στιγμή του αγώνα να υπάρξει υποψία επικίνδυνης φάσης από
τους φιλοξενούμενους.

Αν εξαιρέσουμε το πρώτο 10λεπτο που ήταν αναγνωριστικό και από της δυο ομάδες,από εκεί και ύστερα η κυριαρχία του Ολυμπιακού ήταν ολοκληρωτική.

Με δυο υπέροχα γκολ έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με τον Μπάλιο εκτελεστή.

Με δυο αλλαγές ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια με τους Καραγκούνη και Γίδαρο να περνούν στο ματς,αλλά η εικόνα της Ομόνοιας δεν άλλαξε.

Ένα ακόμη γκολ το τρίτο προσωπικό για τον Μπάλιο ανεβάζει τον σκορ στο 3-0.

Ο εφιάλτης για την Ομόνοια τελειώνει με ένα ακόμη γκολ αυτή την φορά σκόρερ ο Νικολαίδης.

Τελικό σφύριγμα από τον Σιδηρόπουλο βρίσκει τους γηπεδούχους δίκαιους νικητές με 4-0 με τους φιλοξενούμενους να μην δημιουργούν ούτε μια τελική προσπάθεια.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχος ο Μπάλιος ενώ ο νεαρός Δήμου έκανε μια ακόμη εξαιρετική εμφάνιση.

Προσπάθησε να σώσει την κατάσταση ο Μποχώνης από τους φιλοξενούμενους με τον νεαρό Μαγούλα να κάνει άλλη μια θετική εμφάνιση.