Ολυμπιακός Κυμίνων-Πoσειδών Καλαμαριάς 2-0 (vid)

Ολυμπιακός Κυμίνων-Πoσειδών Καλαμαριάς 2-0. Με χαλαρούς ρυθμούς στο παιχνίδι του
ο Ολυμπιακός Κυμίνων έφτασε σε ακόμη μια νίκη με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς με σκορ 2-0.

Το παιχνίδι που έγινε κάτω από συνεχή βροχή δεν ικανοποίησε τους λίγους ηρωικούς φιλάθλους
που έδωσαν το παρών στο γήπεδο των Κυμίνων.

Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος

οι γηπεδούχοι χωρίς να πιάσουν μεγάλη απόδοση έφτασαν στην νίκη χωρίς να απειληθούν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού.

Ύστερα από το στείρο 0-0 του πρώτου ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός μέσα σε 10λεπτά καθάρισε το ματς με γκολ που πέτυχαν ο Πάγκαλης στο 60΄και ο Καμπέρι στο 69΄.

Θα μπορούσε να πετύχει τουλάχιστον άλλα δυο γκολ αν ο Μαραντίδης ήταν πιο αποτελεσματικός στις ευκαιρίες που του δόθηκαν.

Ολυμπιακός Κυμίνων:Μπαιμάκης,Νεσερσιάν,Πολιανίδης,Τσακίρης,Μεσιάρης,Αυγέρος Σουχασβίλι,Πάγκαλης,Καμπέρι,Κλόντι,Τρικαλινός.
Έπαιξαν  Θεοδωρίδης,Μαραντίδης,Σείζης,Πάντης.