Ολυμπιακός Κυμίνων-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 1-0 (vid)

Ολυμπιακός Κυμίνων-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 1-0

Ολυμπιακός Κυμίνων-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 1-0. Σ ένα παιχνίδι που οι δυο αντίπαλοι είχαν από ένα ημίχρονο ο Ολυμπιακός Κυμίνων κατάφερε να πάρει σημαντικό τρίποντο κερδίζοντας τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας με 1-0.

Στο πρώτο ημίχρονο η υπεροχή ήταν καθολική για τους γηπεδούχους, αλλά δύσκολα έφταναν σε τελική προσπάθεια.

Οι φιλοξενούμενοι με διπλή αμυντική γραμμή έδωσαν χώρο στον Ολυμπιακό ο οποίος έφτασε στο γκολ με τον Θεοδωρίση στο 37΄.
Θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο τέρμα άλλα το σουτ που επιχείρησαν βρήκε το κάθετο δοκάρι.
1-0 τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο τα πράγματα άλλαξαν με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν δυνατά να κερδίζουν τον χώρο του κέντρου και να απειλούν σε δυο περιπτώσεις την εστία του Μπαιμάκη.
Κακός ο Ολυμπιακός (ίσως η χειρότερη φετινή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος)  στο δεύτερο μέρος που παρ όλο της αλλαγές που επιχείρησε ο Νασιόπουλος δεν διορθώθηκε η εμφάνισή του.