Ολυμπιακός Κυμίνων-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 2-0 (vid)

Ολυμπιακός Κυμίνων-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 2-0. Με το δεξί ξεκίνησε της αγωνιστικές του υποχρεώσεις για τον καινούργιο χρόνο ο Ολυμπιακός Κυμίνων κερδίζοντας τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας με σκορ 2-0.

Ύστερα από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο που ήταν μοιρασμένο από τους δυο αντιπάλους που πρόσεχαν περισσότερο της άμυνες στο δεύτερο μέρος είδαμε καλύτερο ποδόσφαιρο με τους γηπεδούχους  να φτάνουν στο γκολ όταν ο IVANOF σούταρε έξω από την περιοχή η μπάλα βρίσκει επάνω στον αμυντικό του Ποσειδώνα ξεγελά τον τερματοφύλακα και καταλήγει στα δίχτυα στο 72΄.
Δέκα λεπτά αργότερα ωραία ανάπτυξη από τα αριστερά η μπάλα φτάνει στον Νικηφορίδη και από κοντά κάνει
το τελικό 2-0 στο 83΄.
Δίκαια η νίκη του Ολυμπιακό απέναντι σ έναν αντίπαλο που έδειξε πολύ καλά στοιχεία.
Οι ποδοσφαιριστές και η διοίκηση των Κυμίνων αφιερώνουν την σημερινή νίκη τους στον Κο Κατσιάνο.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ: Πόππης, Γαβανάς, Τζαφάι, Τσακίρης, Μεσιάρης,Αυγέρος, Παντελίδης, Σαββαϊδης, Θεοδωρίδης, Κασίμ, Νικηφορίδης
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ: Μορόζ, Περδίκης (62’ Αθανασιάδης), Κάλφας,Αποστολάκης , Αθανασίου, Αποστολίδης , Παπαφλωράτος,Βέντσιος, Σιτσιάνης, Μέσι, Τσελεπής