Ολυμπιακός Κυμίνων-Θερμαϊκός Θέρμης 2-2 (vid)

Ολυμπιακός Κυμίνων-Θερμαϊκός Θέρμης 2-2 Στα Κύμινα δυο από τις καλύτερες ομάδες της Α1 επσμ διεκδίκησαν μέχρι το τελευταίο λεπτό την νίκη
ο Ολυμπιακού Κυμίνων και ο Θερμαϊκός Θέρμης χωρίς τελικά να υπάρξει νικητής.

Το τελικό 2-2 αφήνει πικρή γεύση στους γηπεδούχους αφού είχαν τις περισσότερες τελικές φάσεις  και μάλιστα βρέθηκαν δυο φορές πίσω στο σκορ.

Στο 10΄οι φιλοξενούμενοι με εκτέλεση πέναλτι του Διαμαντίδη άνοιξαν το σκορ, ενώ δυο λεπτά αργότερα
οι γηπεδούχοι με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισαν με εκτέλεση του πέναλτι από τον Τζαφάι.
Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε μ αυτό το σκορ χωρίς οι δυο αντίπαλοι να μπορούν να φτάσουν με αξιώσεις
μπροστά στις δυο εστίες.

Στο δεύτερο μέρος στο 52΄από ένα φάουλ που κέρδισαν οι φιλοξενούμενη και ύστερα από γέμισμα μέσα
στην περιοχή ο Τσακίρης σημειώνει με κεφαλιά γκολ εις βάρος της ομάδας του, δίνοντας το προβάδισμα
για δεύτερη φορά στον Θερμαϊκό.
Στο 54΄ο Κολώνης δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα και αφήνει την ομάδα του με 10 παίκτες.
Οι γηπεδούχοι ανεβάζουν ρυθμό πιέζουν χάνουν 2-3 καλές ευκαιρίες και τελικά στο 77΄