Ολυμπιακός Κυμίνων-ΓΣ Ηλιούπολης 2-0

Ξεκίνημα με το δεξί για τον Ολυμπιακό Κυμίνων που με 2 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισε τον ΓΣ Ηλιούπολης με 2-0.
Οι δυο ομάδες ξεκίνησαν μουδιασμένα το παιχνίδι με πολλά λάθη στον χώρο του κέντρου και πολλές ημιτελείς προσπάθειες.
Απ αυτό το πρώτο ημίχρονο δεν έχουμε να θυμόμαστε και πολλά εκτός από 2-3 φάσεις για τους γηπεδούχους.
Πιο ζωηρό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο για τους γηπεδούχους και στο 58΄με ένα πολύ ωραίο σουτ ο Τζίμας ανοίγει το σκορ.
Οι γηπεδούχοι αρχίζουν να παίζουν καλό ποδόσφαιρο και να φτάνουν πιο εύκολα στην αντίπαλο εστία.
Ο Σοιλεμεζίδης με σουτ από πλάγια θέση γράφει το 2-0.
Δεύτερη κίτρινη για τους φιλοξενούμενους στον  Τσεβρεντζή και μένουν με 10 παίκτες.
Αρκετές καλές φάσεις για τους γηπεδούχους χωρίς να έχουν ευτυχή κατάληξε ι.
Κόκκινη κάρτα και στον Παντελίδη του Ολυμπιακού που κανείς δεν κατάλαβε το γιατί στο 85΄.
Μοναδική ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο 88΄.