Ολυμπιακός Κυμίνων-βέροια 0-3(vid)

Σ ένα παιχνίδι που έγινε κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες η Βέροια επικράτησε του
Ολυμπιακού Κυμίνων με 0-3. Μέχρι και 30΄οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού
έφτασαν δυο φορές κοντά στο γκολ αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους έχασαν μεγάλη διπλή ευκαιρία να ανοίξουν
το σκορ χωρίς αποτέλεσμα και στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου δέχθηκαν δυο γκολ
από δικά τους λάθη.

Στο 39΄ο Παπουτσίδης έκανε το 0-1 και τρία λεπτά αργότερα ο Κανούλας διαμόρφωσε το σκορ ημιχρόνου 0-2.

Στο δεύτερο μέρος με αντίθετο τον δυνατό αέρα

οι γηπεδούχοι είχαν εξ ολοκλήρου τον έλεγχο του παιχνιδιού έχασαν άλλη μια εκπληκτική ευκαιρία με τον Παρρά από θέση τετ α τετ απέναντι στον Κοντογουλίδη πλάσαρε στα χέρια του τερματοφύλακα.

Σ ένα κερδισμένο φάουλ έξω από την περιοχή των γηπεδούχων οι Βεροιώτες έκαναν κομπίνα που γίνεται σε παιδικά πρωταθλήματα και έπιασαν στον ύπνο την άμυνα του Ολυμπιακού με τον Μπλέτσα να πλασάρει τον Μπαιμάκη και να κάνει το τελικό 0-3.Οι απουσίες των Καράμπελα,Ρακαβίνα,Πολιανίδη, Θεοδωρίδη και Νεσερσιάν έπαιξαν σημαντικό ρόλο στην εντός έδρας ήττα του Ολυμπιακού που τώρα βρίσκεται σε δύσκολη θέση.

Νασιόπουλος και Θεοδοσιάδης ξεκίνησαν με τους:

Ολυμπιακός Κυμίνων:Μπαϊμάκης, Τοπαλίδης, Τρικαλινός, Τσακίρης, Μεσιάρης, Αυγέρος, Αμανατίδης, Κλάπης, Μαραντίδης, Γανοτάκης, Τσελέπης.

Βέροια:Κοντογουλίδης, Μουχάλης, Κυριακίδης, Μουρατίδης, Παπουτσίδης, Μπακάλης, Βεργώνης, Μπλέτσας, Κανούλας, Σκαθαρούδης, Χαντζάρας.