Ολυμπιακός Κυμίνων-Αχιλλέας Τριανδρίας 3-0 (vid)

Επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί για το συγκεκριμένο παιχνίδι ο Ολυμπιακός Κυμίνων κερδίζοντας τον Αχιλλέα Τριανδρίας με σκορ 3-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο σε όλη την διάρκεια του αγώνα και ύστερα από το στείρο 0-0

του πρώτου ημιχρόνου ανέβασαν στροφές στο δεύτερο μέρος και μέσα σε 12λεπτά πέτυχαν τα τρία τέρματα του αγώνα.

Χρυσή αλλαγή για τον Γιώργο Νασιόπουλο ο Μαραντίδης που μπήκε στην θέση του Σουχασβίλι στο 60΄.

Με ένα καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή ο Μαραντίδης έκανε το 1-0 66΄.
Ο ίδιος παίκτης ύστερα από εκτέλεση φάουλ από αριστερά λίγο έξω από την περιοχή και αρκετά πλάγια πέτυχε το 2-0 αφού πρώτα η μπάλα βρήκε στο κεφάλι από αμυνόμενο  72΄.
Ύστερα από εκτέλεση φάουλ από δεξιά αυτή την φορά με τον Πότσι ο Αυγέρος με κοντινή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-0 76΄.
Δίκαιη πέρα για πέρα η νίκη των κόκκινων που αρκεί να κάνουν ακόμη τρία βήματα για να αλλάξουν κατηγορία.
Δοκάρι ο Πάγκαλης στο 28΄ για τους γηπεδούχους.
Ολυμπιακός Κυμίνων:Μπαιμάκης,Νερσεσιάν,Πολιανίδης,Τσακίρης,Μεσιάρης,Αυγέρος,Σουχασβίλι,Πάγκαλης,Θεοδωρίδης,Πότσι,Τρικαλινός.