Ολυμπιακός Κυμίνων-ΑΕ Ευόσμου φιλικό 2-1(vid)

Με καλές αλλά και κακές στιγμές ο Ολυμπιακός Κυμίνων κέρδισε σε φιλικό παιχνίδι την ΑΕ  Ευόσμου με σκορ 2-1.

Με το καλησπέρα ο Ολυμπιακός πέτυχε γκολ με τον Θεοδωρίδη μόλις στο πρώτο λεπτό της συνάντησης.Με αυτό το γκολ τελείωσε το ημίχρονο με τους γηπεδούχους να έχουν περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια αλλά να απουσιάζει η καλή τελική πάσα που θα δημιουργούσε επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του Αβραμίδη.
Από την άλλη οι φιλοξενούμενη με καλά τρεξίματα προσπάθησαν να βγουν σε αντεπιθέσεις χωρίς να απειλήσουν τον Μπαιμάκη.
Ίδια εικόνα και στο δεύτερο μέρος μέχρι το 60΄ όταν ο Θεοδωρίδης πετυχαίνει το 2-0.
Από το σημείο αυτό και μετά οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν πιο επιθετικά και έφτασαν στην μείωση του σκορ με τον Καλανίδη στο 83΄.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ(Νασιόπουλος)Μπαιμάκης,Νερσεσιάν,Πολιανίδης,Τσακίρης,Μεσιάρης,Αυγέρος,Αμανατίδης,Ρακαβίνας,Θεοδωρίδης,Καράμπελας,Τσελεπής.
ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ(Ζωμένος) Αβραμιδης, Πολυκάρπωφ ,Χατζηκυριακίδης, Ντοκου Αρμαντο, Σαμπιασβίλι λεβαν, Ταραμάς, Λυκίδης,Ρενατο Ντοκου, Μπουλαλας , Σαμπιασβίλι Γιώργος, Καρανικόλας