Ολοταχώς προς την κορυφή ο Ηρακλής(vid)

Ολοταχώς προς την κορυφή ο Ηρακλής(. Μπορεί να δυσκολεύτηκε άλλα πήρε πολύ σημαντικό τρίποντο ο Ηρακλής επικρατώντας στο γήπεδο της Μηχανιώνας τον ΑΟ Καρδίας με 1-2.

Μετά την σημερινή νίκη του και σε συνδυασμό την πρώτη ήττα του Αρη Παλαιοχωρίου ο Γηραιός είναι
στο -2 από την κορυφή.
Στο παιχνίδι τώρα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο ματς μόλις στο 11΄με τον Βερνάρδο.
Η συνέχεια ήταν θέμα των αδελφών Αθανασίου οι οποίοι στο 40΄ συνεργάστηκαν όταν ο Αντώνης Αθανασίου εκτέλεσε φάουλ και ο Παντελής έκανε το 1-1.
Η ανατροπή του Ηρακλή ολοκληρώθηκε στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα ο Ρόβας στο 51΄ έκανε το τελικό
1-2.Στα τελευταία λεπτά του ματς ο ΑΟ Καρδίας τα έπαιξε όλα για όλα πετυχαίνοντας γκολ στις καθυστερήσεις
το οποίο ακυρώθηκε.

ΑΟ Καρδίας : Παναγιωτίδης,Τσατσαρώνης, Βασιλειάδης, Μπιμπισίδης, Πολύζας, Καρυδόπουλος (78’ Χότζα),Ξανθόπουλος, Βελισσάρης, Βερνάρδος (68’ Δαμουλάκης), Νικολόπουλος (78’ Μανιός),Δημητρακόπουλος (81’ Γιαννιώτης)
Ηρακλής : Γιούδας, Ρεβυθόπουλος,Κυριακίδης (81’ Κριτσιάνης), Καστριτσέας, Αθανασίου Α. (89’ Κρυστάλλης),Αθανασίου Π., Ρόβας (90+ Μούδιος), Παπαδόπουλος, Πτηνόπουλος, Υφαντίδης (70’Στεφανής), Καραντασιάδης