Ξυλούπολη-Καμπανιακός 1-3

ΠΑΟ Ξυλούπολης-Καμπανιακός 1-3

Νικηφόρα τελείωσε την κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος ο Καμπανιακός κλείνοντας
έτσι το πρώτο κομμάτι της φετινής διοργάνωσης καθώς ακολουθούν αγώνες των Play off
και αγώνες μπαράζ αν όλα πάνε καλά.

Σ ένα παιχνίδι που ολόκληρη την εβδομάδα οι !!παράξενοι!! του αθλήματος σχολίαζαν
με επικίνδυνες κουβέντες, για εχθρικό κλίμα που θα συναντούσε ο Καμπανιακός, για κορμιά
που θα πέφτανε και άλλα πολλά.
Τίποτα από όλα αυτά δεν έγινε, η υποδοχή της αποστολής του Καμπανιακού ήταν εξαίρετη,
ο αγώνας κύλησε μέσα σε αθλητικά πλαίσια χωρίς ακρότητες και αντιαθλητικά μαρκαρίσματα.

Όλα ήταν κανονικά

Στα του αγώνα τώρα ο Καμπανιακός ξεκίνησε το παιχνίδι με κυριαρχία σε όλες της γραμμές, έφτανε εύκολα μπροστά στην αντίπαλη περιοχή και απείλησε μόλις στο 2΄με κεφαλιά του Τσακίρη (αουτ από καλή θέση).

Στο 16΄ανατροπή του Παπάζογλου μέσα στην περιοχή και καταλογισμός πέναλτι(χωρίς διαμαρτυρίες).
Εκτελεί ο Ξανθόπουλος εύστοχα και 0-1.
0-2 στο επόμενο λεπτό με τον Alex Kopaci(λόγω τεχνικού προβλήματος η φάση δεν περιλαμβάνεται στο video,ζητάμε συγνώμη).
Πέναλτι για τους γηπεδούχους στην συνέχεια σε ανατροπή του Τσισμανίδη από τον Καρατζάογλου.
Εκτέλεσε εύστοχα ο Μυλωνάς για το 1-2.

Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους στο 44΄ όταν ο Κόλκος βρέθηκε απέναντι στον Κελετζή
με τον γκολκίπερ του Καμπανιακού να αποκρούει σωτήρια.

1-2 ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινά με τους γηπεδούχους να είναι πιο δραστήριοι και να φτάνουν δυο φορές
κοντά στο γκολ άλλα ο Κελετζής κατέβασε ρολά και στις δυο φάσεις(Κόλκος και Τσισμαλίδης).
Ο Καμπανιακό; ισορροπεί το παιχνίδι στην συνέχεια άλλα χάνει τον Τσακίρη με τραυματισμό.

Ο Προσκυνητόπουλος στην θέση του και στην πρώτη του επαφή με την μπάλα πλαγιοκοπή
την άμυνα των γηπεδούχων και βγάζει ασιστ στον επερχόμενο Καρατζάογλου που σκοράρει για το 1-3.
Αμέσως μετά αναγκαστική αλλαγή ο Προσκυνητόπουλος που έπαιξε 4΄.
Με ένα δυνατό σου του Χαρίση που απέκρουσε εντυπωσιακά ο Τεάζης το παιχνίδι έφτασε στο τέλος.
Το ακούσατε σε ζωντανή μετάδοση από το xalastra web Radio.

ΠΑΟ Ξυλούπολης:Τεάζης,Τσαλουκίδης,Κεραμιδόπουλος,ΜΥΛΩΝΑΣ,Σίμος,Δουλγερίδης,ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ,