Μοίρασαν βαθμούς και εντυπώσεις στην Χαλάστρα

Καμπανιακός

Μοίρασαν βαθμούς και εντυπώσεις στην Χαλάστρα. Καμπανιακός  και Εορδαικός πήραν από ένα βαθμό μετά το ισόπαλο σημερινό παιχνίδι με 1-1.Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επιβάλουν το παιχνίδι τους από τα πρώτα λεπτά, αλλά
έμειναν πολύ γρήγορα με παίκτη λιγότερο στο 30΄ αφού μέσα σε 5΄ο Αλμπάνης δέχθηκε δυο κίτρινες.
Στο πρώτο ημίχρονο ουσιαστικά είχαμε μόνο μια καλή φάση για τους γηπεδούχους,ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν απείλησαν την εστία του Κηπουρού.
Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ενδιαφέρον,χωρίς βέβαια να γίνουν πολλές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω.
Ο Καμπανιακός άνοιξε το σκορ με τον Μπάλλιο στο  52΄αφού η μπάλα πρώτα αποκρούστηκε από τον Περπερίδη βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή βρήκε την πλάτη του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και κατέληξε στα δίχτυα.
Ευκαιρία για τον Εορδαικό σε σουτ του Μπίκου απέκρουσε ο Κηπουρός.
Από πλεονεκτική θέση ο Χρήστου δεν μπορεί να κάνει το 2-0.
Και στο 89΄ο Εορδαικός φτάνει στην ισοφάριση.