Καμπανιακός-Στρατώνι 3-3 (φιλικό)

Καμπανιακός-Στρατώνι 3-3

Συνεχίζεται η περίοδος προετοιμασίας για την ομάδα του Καμπανιακού που σήμερα φιλοξένησε
την ομάδα του Στρατωνίου σε φιλικό παιχνίδι στην Χαλάστρα.

Παιχνίδι με δυο πρόσωπα καθώς στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έδειξαν σαφώς βελτιωμένοι παίζοντας
γρήγορο ποδόσφαιρο με καλή κυκλοφορία της μπάλας και παρ ότι δεν είναι ακόμη πλήρες το ροστερ
άφησαν ικανοποιημένους τους φίλους τους.

Το σκορ άνοιξε ο Παπάζης με δυνατό σουτ στο 29΄ και πέντε λεπτά αργότερα ο Χουσείνογλου(υπό δοκιμή)
με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 2-0 ,έτσι τελείωσε το ημίχρονο.

Όλα τα καλά στοιχεία του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι τ άφησαν στα αποδυτήρια. Κακές επιλογές
χωρίς καλύψεις δεν άργησε οι φιλοξενούμενοι να  εκμεταλλευτούν την κακή εικόνα των γηπεδούχων
και με δυο πολύ ωραία γκολ του γερόλυκου Δούμα έφτασαν στην ισοφάριση.

Και δεν έφτανε αυτό καθώς και οι αρκετές αλλαγές που έκανε ο Κος Ζίφκας έριξαν ακόμη περισσότερο την δύναμη των γηπεδούχων το Στρατώνι έκανε και το 2-3. Στο 91΄με πέναλτι του Χουζούρη ο Καμπανιακός ισοφάρισε σε 3-3 και στο τελευταίο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι με τον Δούμα απέκρουσε ο Γιαρμάς.
Πολύ καλή ομάδα το Στρατώνι έδειξε ότι είναι το φαβορί στην Χαλκιδική.

Θέλει δουλειά ακόμη ο Καμπανιακός για να γίνει ανταγωνιστικός στην Γ Εθνική.