Καμπανιακός-Παοκ Κυμίνων Μαλγάρων 3-1

Φιλικό παιχνίδι στην Χαλάστρα στο γήπεδο του Καμπανιακού μεταξύ του Καμπανιακού και του Παοκ Κυμίνων Μαλγάρων.
Εμφάνιση με δυο πρόσωπα για τους γηπεδούχους
καθώς στο πρώτο ημίχρονο έδειξαν καλά στοιχεία με καλή κυκλοφορία και αρκετές τελικές προσπάθειες,πετυχαίνοντας και 2 γκολ.
Στο 7΄ο Χρήστου κάνει το 1-0 και στο 45΄ο Κουντουράς διπλασίασε τα τέρματα για τους κόκκινους.
Η καλή εμφάνιση του τερματοφύλακα Γερακούδη κράτησε το σκορ σε χαμηλά επίπεδα.
Στο δεύτερο εκτός από τον Γαβανά και τον IVO TODOROF που ήταν οι καλύτεροι του γηπέδου ο Καμπανιακός άλλαξε την εντεκάδα κατά 9/11.
Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι με εκτέλεση πέναλτι με το Kalin Ivanof μειώνουν σε 2-1.
Από εκεί και ύστερα οι φιλοξενούμενοι είναι αυτοί που φαίνονται πιο ομάδα στο γήπεδο ενώ οι γηπεδούχοι παίζουν άναρχο ποδόσφαιρο με περιττές ενέργειες και καθόλου φαντασία στο παιχνίδι τους.
Στο 90΄ο Ανδριόπουλος πετυχαίνει το 3-1.
Το Σάββατο μεγάλο φιλικό στην Χαλάστρα ο Καμπανιακός αντιμετωπίζει τον Αιγινιακό.