Καμπανιακός-Νίκη Αγκαθιάς 2-1 φιλικό vid

Καμπανιακός-Νίκη Αγκαθιάς 2-1

Ένα δυνατό φιλικό έδωσε ο Καμπανιακός σήμερα με αντίπαλο την Νίκη Αγκαθιάς (Γ Εθνική)και παρ
ότι βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ μόλις στο 1΄λεπτό βρήκε τον ρυθμό του και κατάφερε να
ανατρέψει το σκορ φτάνοντας στο τελικό 2-1.

Μετά από εκτέλεση κόρνερ των φιλοξενούμενων στο 1΄λεπτό η μπάλα βρήκε στο χέρι του Τάνγκου μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.

Το πέναλτι εκτέλεσε ο Ζυγκερίδης και παρά την καλή προσπάθεια του Κελετζή η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα 0-1.

Στο 22΄ηρθε η ισοφάριση όταν ο Μοσχάκης εκτέλεσε φάουλ από αριστερά μέσα στην περιοχή ο Πάνου έκανε κακή εκτίμηση και ο Αυγέρος πέτυχε την ισοφάριση 1-1.

1-1 σκορ ημιχρόνου.

Καλύτερος ο Καμπανιακός έκανε παιχνίδι κυριαρχίας και παρά την κούραση των ποδοσφαιριστών (σκληρές προπονήσεις) κάποιες στιγμές χανόταν η μπάλα.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο μέρος όταν στο 55΄ο Ξανθόπουλος ανατράπηκε εντός περιοχής κερδίζοντας πέναλτι.

Το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος κάνοντας το 2-1.

Από εκεί και ύστερα αρχίσαν οι πολλές αλλαγές με την εικόνα του παιχνιδιού να είναι μέτρια και για τους δυο αντιπάλους.

Ο Γιάννης Κερλίδης ξεκίνησε με τους :Κελετζή,Παπάζογλου,Αλμπάνη,Χριστοδουλίδη,Σιτσιάνη,Αυγέρο,
Τάνγκου,ΠΙΕΡΣΗ,Ξανθόπουλο,Μοσχάκη,Πολίτη.
Ο Δημήτρης Χριστοφορίδης ξεκίνησε με τους Πάνου,Παπαδόπουλο,Κυριαλάνη,Καλυβιώτη,Τσιούχα,Ραδή,Καραγιάννη,Ζυγκερίδη,Βασάρα,Καλογιαννίδη,Μωυσίδη.