Καμπανιακός-Κεραυνός Ωραιοκάστρου 2-3 play off

Καμπανιακός-Κεραυνός Ωραιοκάστρου 2-3

Καμπανιακός-Κεραυνός Ωραιοκάστρου 2-3 play off στην τελευταία αγωνιστική σπάζοντας
δυο ρεκόρ που μέχρι σήμερα κρατούσε η ομάδα της Χαλάστρας.

1, Ο Καμπανιακός δέχθηκε για πρώτη φορά φέτος εντός έδρας γκολ.
2,Ο Καμπανιακός γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα.

Βέβαια θα πρέπει να τονίσουμε ότι το σημερινό παιχνίδι δεν είχε κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον
αφού ο Καμπανιακός είναι Πρωταθλητής ούτος η άλλως.

Το παιχνίδι

Στο μισό γήπεδο άμυνα από τους φιλοξενούμενους και αντεπιθέσεις όταν οι συνθήκες το επιτρέπουν.
Πρώτη αντεπίθεση στο 8΄και 0-1 όταν ο Χαψάς
βρίσκει τον Νιάνια ο οποίος πλασάρει τον Κελετζή για το 0-1.

Η αντίδραση του Καμπανιακού στο 31΄με τον Ξανθόπουλο μέσα από την περιοχή να κάνει το 1-1.
7 λεπτά αργότερα ο Τσίτας με ωραίο σουτ την κάνει την ανατροπή 2-1 σκορ ημιχρόνου.
Το ίδιο μοτίβο και στο δεύτερο μέρος, με τον Καμπανιακό να ψάχνει το τρίτο γκολ για να κλειδώσει
την νίκη και τους φιλοξενούμενους να περιμένουν την ευκαιρία τους,

60′ Καθαρό πέναλτι αρνήθηκε ο διαιτητής σε ανατροπή του Τσίτα από τον Τσιτιρίδη εντός περιοχής.
Στο 70΄υπέροχο γκολ από τους φιλοξενούμενους με τον Σκέμπη να βγάζει σέντρα και ο Χ΄Αγοράκης
με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα 2-2.

Πέναλτι που καλώς δίνεται σε βάρος του Καμπανιακού σε ανατροπή του Νιάνια από τον Χριστοδουλίδη στο 90΄.
Εκτέλεσε ο ΧΆγοράκης εύστοχα για το τελικό 2-3.

MVP του αγώνα ο νεαρός οπισθοφύλακας του Κεραυνού Μιχαηλίδης που έκανε καταπληκτικό παιχνίδι.

Καμπανιακός: Κελετζής,Προσκυνητόπουλος,Ντάγκου,Ρακαβίνας,Χριστοδουλίδης,Παπάζογλου,Alex Kopatsi,Καρατζάογλου,Ξανθόπουλος,Δάλας,Τσίτας
έπαιξαν Γιαννακάκης,Aldi Kopatsi,Παρούσης,Ματζιούνης.

Κεραυνός Ωραιοκάστρου: ΤΣΙΤΙΡΙΔΗΣ,ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ,Μηνάς,Λιάτσικος,Μακρόπουλος,Σαββίδης,Μπαλομάτης,ΧΑΨΑΣ,Ζιγκόλης,