Καμπανιακός-Ηρακλής 1-3 σήμερα στην Χαλάστρα σ ένα παιχνίδι που κανείς δεν
θα θυμάται για την ποιότητά και για το θέαμα που πρόσφεραν οι ποδοσφαιριστές
των δυο ομάδων στο κατάμεστο γήπεδο από φιλάθλους και των δυο ομάδων.

ΓΚΟΛΛΛΛ

Στο 17΄στην πρώτη επίσκεψη του Καμπανιακού στα καρέ του Ηρακλή ο Ταίρης εστειλε την μπάλα στα δίχτυα με σουτ μέσα από την περιοχή. 1-0

Δυο λεπτά αργότερα στην πρώτη του τελική ο Ηρακλής με σουτ του Εμπό φέρνει το ματς στα ίσια.
1-1.

Σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου παρά του ότι οι γηπεδούχοι είχαν αντίθετο τον δυνατό αέρα φάνηκαν να έχουν καλύτερη κυκλοφορία χωρίς όμως να απειλήσουν την εστία
των φιλοξενούμενων.Ημίχρονο 1-1.

Στο δεύτερο μέρος και με τον άνεμο υπερ τους οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά εχοντας τον έλεγχο του κέντρου αλλά και πάλι δεν απείλησαν την αντίπαλη εστία.

Στο 65΄ σε αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Σίλβα.(Δυο τελικές δυο γκολ για τον Ηρακλή)

Ανούσια κατοχή από τους γηπεδούχους χωρίς ουσιαστικά να απειλήσουν, και φτάνουμε στο 82΄
και πάλι σε αντεπίθεση του Ηρακλή βρίσκουν την αμυνα των γηπεδούχων κομμένη στα δυο
και με τον Κούστα που λίγο πριν είχε μπει στο παιχνίδι διαμορφώνουν το σκορ σε 1-3.

Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων και για επίθεση που ξεκίνησε από χέρι του Εμπο άλλά
και για οφσάιντ του σκόρερ στο ξεκίνημα της φάσης).