Καμπανιακός-Εορδαικός 5-0(vid)

Καμπανιακός-Εορδαικός

Καμπανιακός-Εορδαικός 5-0. Πραγματοποιώντας την καλύτερή του φετινή εμφάνιση ο Καμπανιακός
φιλοδώρησε με πέντε γκολ τον Εορδαικό δίνοντας υποσχέσεις για το μέλλον.
Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με της δυο ομάδες
να είναι μακριά από της δυο εστίες και να βλέπουμε μόνο από μια τελική για κάθε ομάδα.
44΄ όμως ήρθε η ενέργεια του Μπάλιου ο οποίος μας χάρισε ένα πραγματικά πολύ όμορφο γκολ.
1-0 τελείωσε το ημίχρονο.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά έπαιξαν γρήγορο ποδόσφαιρο κάτι που έλειψε στο πρώτο ημίχρονο και δεν άργησαν να φανούν τ αποτελέσματα.
54΄2-0 με τον Menegalli
63΄3-0 και πάλι με τον Μπάλιο
73΄4-0 με τον Προβατίδη
Για να κλείσει το σκορ ο Ρακαβίνας με πέναλτι που κέρδισε ο Κασαπίδης στο 86΄5-0.
Η εξαιρετική εμφάνιση των παικτών του Γ.Κερλίδη ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος ικανοποίησε τους φίλους της ομάδος που έφυγαν από το γήπεδο εμφανώς χαρούμενοι.
Καμπανιακός:Μπόικος,Κασαπίδης,Αριζάνης,(60΄Τσιότσικας)Πανούσης,Ρακαβίνας,Ασλαπάλογλου,Λεφίδης,(46΄Νικολόπουλος),Menegalli,(68΄Ντάρτζαλης)Προβατίδης,Στεφανίδης,Μπάλιος.
Εορδαικός;Χρυσοστομίδης,Λιάπτσης,Λιάμης.Σεκουλίδης,Χαραλαμπίδης,Μπαλίτσας,Καλογιαννίδης,Τσακανίκας,Γκελοσάνι,Βλαδίκας,Ιωαννίδης.