Καμπανιακός-Εθνικός Μαλγάρων 1-2

Καμπανιακός-Εθνικός Μαλγάρων 1-2. Κάνοντας το χειρότερο του παιχνίδι ο Καμπανιακός ηττήθηκε στην έδρα του από τον αξιόμαχο Εθνικό Μαλγάρων με σκορ 1-2.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Εθνικό να είναι
καλύτερος να κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα και τους γηπεδούχους να μην μπορούν να κάνουν το παιχνίδι τους.

Κόντρα στην ροή του παιχνιδιού απο μια στημένη φάση (κόρνερ)ο Καμπανιακός άνοιξε το σκορ με πολύ ωραία κεφαλιά του Αβραμόπουλου.

Οι ποδοσφαιριστές του Εθνικού δεν άφησαν να τους επηρεάσει το γκολ που δέχτηκαν και μέσα σε λίγα λεπτά κατόρθωσαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ αφού πέτυχαν δυο τέρματα.1-2 σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν ελαφρά υπεροχή είχαν δοκάρι με τον Παπαγαθονίκου αλλά ο Εθνικός έχασε την μεγάλη ευκαιρία να τριπλασιάσει τα τέρματά του(μοναδικό τετ α τετ πλάσαρε άουτ).

Κορυφαίος του παιχνιδιού:Σταύρος Τσιαούσης.
Δικό μας λάθος δεν υπάρχει στα στιγμιότυπα το πρώτο γκολ του Εθνικού ζητάμε συγνώμη.