Καμπανιακός-Απόλλων Καλαμαριάς 0-0 (vid)

Καμπανιακός-Καλαμαριά 0-0

Καμπανιακός-Απόλλων Καλαμαριάς 0-0 (vid).Κάτω από συνθήκες πολικού κρύου έγινε το παιχνίδι Καμπανιακού με τον Απόλλωνα της Καλαμαριάς

.Ο πολύ δυνατός αέρας που επικρατούσε σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού δεν επέτρεψε
στης ομάδες να αποδώσουν ποδόσφαιρο αντάξιο των ονομάτων τους.

Στο πρώτο ημίχρονο

οι φιλοξενούμενοι είχαν υπέρ τους τον δυνατό αέρα και απείλησαν δυο φορές με μακρινά σουτ την εστία του Κηπουρού χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Οι γηπεδούχοι με σωστή αμυντική διάταξη δεν δυσκολεύτηκαν να εξασφαλίσουν το μηδέν έως την λήξη του ημιχρόνου.
Εντυπωσιακά ξεκίνησαν οι γηπεδούχοι το δεύτερο ημίχρονο όταν ο Κουντουράς εκτέλεσε φάουλ μέσα στην περιοχή ο Ρακαβίνας από ένα μέτρο έπιασε την κεφαλιά αλλά απέκρουσε πάνω στην γραμμή ο Κωνσταντίνου.
Η πίεση των γηπεδούχων είναι μεγάλη στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου με συνεχόμενα κερδισμένα  κόρνερ χωρίς να μπορούν να σκοράρουν.
Μακρινό σουτ του Κορκότζελου αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο Κωνσταντίνου.
Κεφαλιά του Πετρούση πέφτει στην δεξιά γωνία του ο τερματοφύλακας της Καλαμαριάς και μπλοκάρει.
Πλασέ του Χρήστου απομακρύνει την τελευταία στιγμή ο Μωυσίδης πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.
Αντεπίθεση για τον Απόλλωνα ο Ζαννέτου από το ύψος του πέναλτι σουτάρει αλλά ο Χατζόπουλος απομακρύνει την τελευταία στιγμή.
Τέλος του παιχνιδιού Καμπανιακός-Απόλλων Καλαμαριάς 0-0.