Καμπανιακός-Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-4 (φιλικό)

Καμπανιακός-Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-4 .Φιλικό στην Χαλάστρα μεταξύ του Καμπανιακού και της Αναγέννησης Γιαννιτσών στα πλαίσια προετοιμασίας και των δυο ομάδων.

Μην σας ξεγελάει το τελικό 1-4.

Ο Καμπανιακός κάνοντας το καλύτερο του πρώτο ημίχρονο άφησε αισιόδοξα μηνύματα στους φίλους
του (είναι αλήθεια ότι είχαν αρχίσει να ανησυχούν)που παρακολούθησαν το φιλικό αυτό παιχνίδι.

Με το ξεκίνημα του αγώνα έγινε και το 1-0 με σκόρερ τον νεοαποκτηθέντα Προβατίδη με πολύ
ωραίο σουτ.

Σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου η γηπεδούχος ομάδα είχε την πρωτοβουλία και την
κατοχή μπάλας,δημιουργώντας και 2-3 καλές ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματα του.

Από την άλλη η Αναγέννηση  δεν μπόρεσε ουσιαστικά να απειλήσει την εστία του Παππά.1-0 σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου  ο προπονητής του Καμπανιακού Γ.Πετράκης άλλαξε την
ομάδα κατά  10/11 και αυτό είχε σαν αφορμή οι φιλοξενούμενοι να αναλάβουν την πρωτοβουλία
και να σκοράρουν  εύκολα,καθώς οι γηπεδούχοι ήταν σαν να μην υπάρχουν στο γήπεδο.

Ο Α.Αλεξίου προτίμησε να κάνει της αλλαγές του σταδιακά πράγμα που βοήθησε στο να μην χάσει