Καμπανιακός-Αλμωπός Αριδαίας 2-1(vid)

Τρεις ακόμη βαθμούς πρόσθεσε ο Καμπανιακός στην φαρέτρα του ύστερα από την νίκη με 2-1
επί του Αλμωπού Αριδαίας.

Ένας Καμπανιακός με δυο πρόσωπα σήμερα πήρε δύσκολη νίκη παρ ότι ο αντίπαλος του έπαιζε
με παίκτη λιγότερο από το 10΄ οταν και ο τερματοφύλακας του Αλμωπού δέχθηκε την απ ευθείας
κόκκινη κάρτα(video).

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 20΄ο Νικολόπουλος και ο Στεφανίδης έκανε το 2-0 στο 26΄.
Ο Καμπανιακός κυριάρχησε σ όλο το γήπεδο κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου,χαρακτηριστικό
ότι οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ημίχρονο με 2 τελικές προσπάθειες.

Και ενώ όλα ήταν υπέρ των γηπεδούχων έρχεται η εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου που έφερε τα
πάνω κάτω.

Από την μια μια ομάδα ασύνδετη,χωρίς σχεδιασμό,πάθος,(Καμπανιακός),και από την άλλη .μια
ομάδα με νεύρο,δύναμη,ταχύτητα, να κυριαρχεί σ όλους τους τομείς(Αλμωπός Αριδαίας).

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 60΄ με τον κορυφαίο τους Παπαευθυμίου που εκμεταλλεύτηκε
αδράνεια της άμυνας του Καμπανιακού.
Στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι πήρε άγρια ομορφιά και όποια ομάδα πετύχαινε γκολ θα ήταν και δίκαιο.
Τελικά το σκορ δεν άλλαξε και οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς.

Ο Πολυτιμώτερος Παπαευθυμίου του Αλμωπού Αριδαίας.