Κάστωρ Καστοριάς-Καμπανιακός 0-4(vid)

Κάστωρ-Καμπανιακός 0-4

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Καμπανιακό στην Καστοριά επί του Κάστωρα με σκορ 0-4.

Η πρώτη του Λεωνίδα Υφαντίδη  στον πάγκο των  Χαλαστρινών συνοδεύτηκε με καλή εμφάνιση και ευρεία νίκη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να αιφνιδιάσουν τους φιλοξενούμενους χωρίς να μπορούν να φτάσουν στα καρέ του Παππά.

Μετά τα πρώτα 10 λεπτά ο Καμπανιακός άρχισε σιγά σιγά να επιβάλλει το παιχνίδι του

και αφού απείλησε με Τρικαλινό και Παπάζη άνοιξε το σκορ στο 32′ με τον Τσαταλιό.

Έξι λεπτά αργότερα με τον ίδιο παίκτη διπλασίασε τα τέρματά του.

Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-2

Δυνατά ξεκίνησε και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Χαλάστρας  και με την σέντρα από ευνοϊκή θέση ο Χρήστου  δεν μπόρεσε να σκοράρει 46′.

Στο 49΄ο Καμπανιακός κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή του Χρήστου και αποβολή του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Το πέναλτι εκτελεί ο Υψιλός και διαμορφώνει το σκορ σε 0-3.

Μονόλογος στο παιχνίδι για τον Καμπανιακό πολλές χαμένες ευκαιρίες (2 κλασσικές με τον Υψιλό)και τελικά ο Βογιατζής διαμορφώνει το τελικό 0-4 στο 86′.