Θέλει και τύχη που δεν είχε ο ΑΟΚ στο Κορδελιό(vid)

ο ΑΟΚ στο Κορδελιό. Συναρπαστικό παιχνίδι στο Κορδελιό μεταξύ του Ελευθεριακού και του ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου που Τρεις φορές πήρε κεφάλι στο σκορ ο ΑΟΚ άλλες τόσες ισοφαρίστηκε.

Καταπληκτικό γκολ στο 24΄από τον τερματοφύλακα του ΑΟΚ Κιουμουρτζόγλου ύστερα από εκτέλεση ελεύθερου βρήκε τον Ανατολίτη εκτός θέσης και πέτυχε το 0-1.

Στο 39΄ο Σαλπιγγίδης φέρνει το ματς στα ίσια 1-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Καλύτερος ο ΑΟΚ και στο δεύτερο μέρος αλλά με παιδικά λάθη στην άμυνα.

Στο 61΄ωραίο σουτ του Σακκόγλου βάζει μπροστά τον ΑΟΚ με 1-2.

Στο επόμενο λεπτό αδράνεια στην άμυνα του Αγίου Αθανασίου η μπάλα φτάνει στον Σαλπιγγίδη και κάνει το 2-2.
Υποδειγματική αντεπίθεση από τους παίκτες του ΑΟΚ η μπάλα φτάνει στον Μούτσα και πλασάρει εύστοχα βάζοντας για τρίτη φορά μπροστά στον σκορ τον ΑΟΚ.
Στο 90+1΄οι γηπεδούχοι κερδίζουν πέναλτι(καθαρό η μπάλα σε χέρι εντός περιοχής) ο Βιλανάκης εκτελεί και αποκρούει σε κόρνερ ο Κιουμουρτζόγλου μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.
Στην εκτέλεση του κόρνερ άλλο ένα λάθος από την άμυνα του ΑΟΚ ο Κωτούλας πηδάει μόνος του και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το τελικό 3-3.