Ηρακλής για φίλημα

Ηρακλής για φίλημα. Ο Ηρακλής δεν θέλησε να… πετάξει στα σκουπίδια την εκτός έδρας νίκη στην Λευκάδα
επί του τοπικού Τηλυκράτη στην 1η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου για την Φούτμπολ Λιγκ

και με μια εξαιρετική εμφάνιση στο «Καυτανζόγλειο» επιβλήθηκε και του ΝΠΣ Βόλου(2-0), έκανε το 2/2 φτάνοντας τους έξι βαθμούς και φιγουράρει άνετα στην 1η θέση της βαθμολογίας.
Η ομάδα του Σπύρου Μπαξεβάνου επικράτησε με 2-0 του Βόλου με τον Πτηνόπουλο να ηγείται
της μεγάλης νίκης, δίνοντας μια ασίστ και πετυχαίνοντας ένα γκολ.

Έτσι, οι «κυανόλευκοι» έφτασαν τους έξι βαθμούς, τρεις περισσότερους από τον δεύτερο Βόλο και πέντε
από τους Απόλλων Παραλιμνίου και Τηλυκράτη Λευκάδας, οι οποίοι ήρθαν ισόπαλοι 0-0 στο μεταξύ τους
παιχνίδι σήμερα.
Ο Τάι μετά από εξαιρετική ομαδική συνεργασία με τον Πτηνόπουλο και τον Ρόβα να παίζουν όμορφο ένα-δυο, άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης στο 29ο λεπτό και έβαλε μπροστά τον Ηρακλή, ο οποίος ήταν σαφώς ανώτερος από τον αντίπαλο στο πρώτο μισάωρο του ματς.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε όμως ο Ηρακλής πέτυχε ακόμη ένα γκολ με τον Πτηνόπουλο στο 63ο λεπτό
του ματς και ουσιαστικά «καθάρισε» την υπόθεση-νίκη, και σε μεγάλο βαθμό και την υπόθεση-άνοδο,
αφού πλέον βρίσκεται πέντε βαθμούς πάνω από την 3η και 4η θέση.
Ηρακλής(Σπύρος Μπαξεβάνος): Βοσνιάδης, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Καραντασιάδης, Γιαννιτσης, Τάι, Ρόβας, Παναγιωτούδης,, Παπαδόπουλος, Πτηνόπουλος, ΚαζναφέρηςΝΠΣ ΒΟΛΟΣ(Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης ,Ντεντάκης, Πέντα, Γκαλίτσιος, Μελισσόπουλος, Δερμητζόγλου,, Καμπαγιέρο, Τζελίδης, Ηλιόπουλος, Γκαρσία, Ουνγιαλίδης