Ηρακλής-Αρης Παλαιοχωρίου 3-1(vid)

Ηρακλής-Αρης Παλαιοχωρίου 3-1. Επιστροφή στις νίκες για τον Ηρακλή στο αναβληθέντα παιχνίδι με τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Αρη Παλαιοχωρίου. Στο Καυταντζόγλειο Στάδιο και μπροστά σε λιγότερο από ότι περίμεναν οι άνθρωποι
του Ηρακλή, οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν στην πρώτη επίθεσή του με τον Σαμπιασβίλι
μόλις στο 4΄.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Ρόβας για λογαριασμό του Ηρακλή φέρνει το ματς στα ίσια με κοντινή κεφαλιά.
Από το 30΄λεπτό οι φιλοξενούμενοι μένουν με παίκτη λιγότερο καθώς ο τερματοφύλακας της ομάδος της Χαλκιδικής Παλαβράκης δέχθηκε απ ευθείας την κόκκινη κάρτα για ανατροπή εκτός περιοχής.

Στο 34΄γίνεται το 2-1 για τον Ηρακλή με τον Πτηνόπουλο σκορ που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.
66΄οι φιλοξενούμενοι χάνουν και τον Καρλόπουλο με κόκκινη κάρτα και η αναμέτρηση πλέον γίνεται άνιση.
Από εκεί και ύστερα ο Γηραιός είχε καθολική υπεροχή και με σκόρερ πάλι τον Χρήστο Ρόβα κλειδώνει
την νίκη στο 71΄.Τελικό Ηρακλής Αρης Παλαιοχωρίου 3-1.
 Ηρακλής: Βοσνιάδης, Ρεβυθόπουλος, Καραντασιάδης, Καστριτσέας, Κυριακίδης, Π. Αθανασίου, Α. Αθανασίου, Ρόβας, Πτηνόπουλος, Υφαντίδης, Παπαδόπουλος
Αρης Παλαιοχωρίου: Παλαβράκης, Τσιντογιάννης, Αποστολάς, Ταΐρης, Κουκουρώνας, Αποστόλου, Κωτάκης, Κουκουλέκης, Σαμπιασβίλι, Καρλόπουλος, Σιμόνι