Δίκαιο διπλό τα Κουφάλια στα Κύμινα 1-2

Κύμινα-Κουφάλια

Δίκαιο διπλό τα Κουφάλια στα Κύμινα 1-2. Την δεύτερη φετινή του εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Ολυμπιακός Κυμίνων από τον πολύ καλό ΠΑΟ Κουφαλίων με σκορ 1-2. Ύστερα από ένα ανιαρό
πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να έχουν τον δυνατό αέρα με το μέρος τους χωρίς όμως να να το μετατρέψουν σε πλεονέκτημα, αφού δεν επιχείρησαν ούτε ένα σουτ σε ολόκληρο το 45λεπτο.

Ουσιαστικά από μια φάση οι δυο ομάδες στα πρώτα 45 λεπτά

Στο 44΄ έγινε το 0-1 από ένα πολύ ωραίο σουτ του Τσακίρη

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα και πήραν τον έλεγχο του αγώνα με τον Πολίτη σε δυο περιπτώσεις να απειλεί αλλά ο Μπαιμάκης με δυο πολύ καλές επεμβάσεις απέτρεψε το γκολ.

Στο 68΄ έκρυψαν την μπάλα οι Κουφαλιώτες με τον Χατζηλιάδη τελικό αποδέκτη να σημειώνει το 0-2 με ωραίο πλασέ.

Μπροστά στο φάσμα της ήττας

οι Κυμινιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους έφταναν πιο εύκολα στην αντίπαλη εστία,δεν κατάφεραν όμως να πετύχουν γκολ.

Τελικά στο 90΄ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Τζήμα η μπάλα φτάνει στον Βέργο ο οποίος κεραυνοβολεί τον Καρακούτση με διαμορφώνει το τελικό 1-2.

Ολυμπιακός Κυμίνων:ΜΠΑΙΜΑΚΗΣ,Κυριακίδης,Αβαλιάν,ΔΗΜΟΥ,Τσακίρης,Αυγέρος,Σταυρόπουλος,Μακρής,Βέργος,Τζήμας,Νικολαίδης.

ΠΑΟ Κουφαλίων:Καρακούτσης,Χατζηλιάδης,Τσεβρετζής,Κοντσίδης,Μπέσας,Μπουγαίδης,ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ,ΤΣΑΚΙΡΗΣ,Τσεκερίδης,ΠΟΛΙΤΗΣ,Κοτσαρίδης.