Δίκαιη μοιρασιά στο ντέρμπι της Χαλάστρας(vid)

Δίκαιο μπορεί να χαρακτηριστεί το αποτέλεσμα στο παιχνίδι του Καμπανιακού με τον Θερμαϊκό Θέρμης που βρήκε της δυο ομάδες ισόπαλες 1-1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σ όλο το πρώτο ημίχρονο φτάνοντας μπροστά στην εστία του Μπόικου αρκετές φορές δεν είχαν όμως την μεγάλη φάση για γκολ.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι μακριά από τον καλό τους εαυτό δεν δημιούργησαν ούτε μια τελική φάση.
Το 0-0 βρίσκει της ομάδες να οδηγούνται στ αποδυτήρια.

Το δεύτερο μέρος είχε συγκινήσεις,ο Καμπανιακός μπήκε δυνατά έλεγξε τον χώρο του κέντρου δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες με πιο χαρακτηριστική αυτή του 49΄ όταν ο Κουντουράς από μισό
μέτρο πιάνει κεφαλιά και στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παναγιωτίδη.
Αυτή ήταν η προειδοποίηση αφού λίγα λεπτά αργότερα από ένα φάουλ μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής εκτέλεσε έξυπνα ο Κουντουράς και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 56΄.

Ακολούθησε ένα νευρικό δεκάλεπτο με πολλά λάθη και από της δυο ομάδες, ενώ μετά το 75΄οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και πίεσαν την εστία του Μπόικου.
Τελικά με δυο τραγικά λάθη στην ίδια φάση οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με αυτογκόλ
του Σιτσιάνη στο 84΄.
Τέλος του παιχνιδιού με λάθη η διαιτησία του κ.Παπαδόπουλου εκνεύρισε τους ποδοσφαιριστές με
της αποφάσεις του.
Χαρίστηκε την δεύτερη κίτρινη στον Τρόκα των φιλοξενούμενων επιδεκτικά.

Καμπανιακός:Μπόικος,Παπάζογλου,Αλμπάνης,ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ,Σιτσιάνης,Βασαίτης,
ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗς,Σαββαίδης,ΠΟΤΣΙ.Κουντουράς,ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ.
ΘερμαικόςΘέρμης:Παναγιωτίδης.ΚΟΣΜΙΔΗΣ,ΑΧΑΛΙΝΟΠΟΥΛΟς,Κολώνης,Φάκας,Τρόκας,
Μπικιάρης,ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ,ΚΡΑΒΒΑΡΗΣ,Κουτσικοβαγγέλης,Φούσκας.Δείτε της καλύτερες στιγμές και τα γκολ